Odpowiednia jakość fotografii ślubnej

sesja ślubna

Dzisiaj praktycznie każdy ma dostęp do sprzętu fotograficznego, pomimo nieustannie rosnących wymaganiom rynku. Najpierw wystarczał nam zwykły, automatyczny aparat analogowy, potem aparat cyfrowy, dzisiaj panuje moda na posiadające nieograniczoną ilość opcji lustrzanki, niestety większość fotografów nie wykorzystuje możliwości tych aparatów nawet w połowie. Wielu z nich kupuje lustrzankę tylko po to, aby potem robić zdjęcia na trybie automatycznym…

Jednak czy w takiej sytuacji kupienie lustrzanki ma sens, skoro podobne możliwości dałby nam najzwyklejszy model aparatu cyfrowego?

Drugą sprawą jest określenie, kim dzisiaj właściwie jest fotograf. Czy jest to każda osoba posiadająca aparat i robiąca zdjęcia, czy osoba naprawdę posiadająca ogromną wiedzę i doświadczenie? W celu ułatwienia zrozumienia tego pojęcia niektórzy nazywają siebie fotografami amatorami – jednakże tutaj też nikt nie ustalił żadnej granicy, kto już jest a kto jeszcze nie jest tak zwanym fotografem amatorem. Wszystko najwidoczniej zależy od własnej pewności siebie i umiejętności doceniania siebie i swoich możliwości lub jej braku.

Zastanówmy się wspólnie czym właściwie jest fotografia ślubna oraz kim jest fotograf ślubny? Czy istnieje różnica pomiędzy normalną fotografią i fotografią ślubną? Otóż tak – dzisiaj ta odmiana fotografii stała się niejako rzemiosłem.

Zdjęcia ślubne mogą się od siebie różnić na wiele sposobów. Mogą być naturalne, stylizowane, robione we wnętrzach czy w plenerze. „Najistotniejsza jest tak naprawdę jakość zdjęć, dopasowanie oświetlenia do na przykład warunków pogodowych, odpowiednie oświetlenie pary młodej, ustawienie jej oraz scenerii. – podkreśla fotograf ślubny z Krakowa Mietek Małek. Nawet najciekawsze wnętrze czy plener nie będzie wyglądało na zdjęciu olśniewająco, jeżeli zdjęcia zostaną zrobione przez przypadkową osobę.

Profesjonalny fotograf ślubny potrafi zauważyć i uchwycić wydarzenia dziejące się wokół niego. Dodatkowo, ma za sobą spory warsztat, wiedzę na temat fotografii oraz nie tylko profesjonalny, drogi, ale przede wszystkim dopasowany sprzęt do konkretnego oświetlenia czy wnętrza, z którym wie jak pracować i jak uzyskać dzięki niemu najlepsze efekty. Gwarantuje to zdjęcia znacznie ciekawsze i lepszej jakości niż te, które na weselu mógłby wykonać nasz wujek lub ciocia. Kolejną kwestią jest ilość ujęć – ciężko poprosić kogoś z rodziny żeby bez przerwy miał ze sobą wszędzie aparat.

REKLAMA: Suknie ślubne FULARA&ŻYWCZYK – fularazywczyk.pl