Jak zadbać o zdrowy sen dziecka?

pościel do łóżeczka

Rynek akcesoriów dla małych dzieci rozwija się w bardzo szybkim tempie. Dzisiejszym młodym rodzicom nie tak łatwo jest się odnaleźć, jak tym sprzed lat, kiedy wybór był o wiele skromniejszy. Większość firm wydaje mnóstwo pieniędzy na kampanie marketingowe, dlatego prawie wszystkie produkty na rynku reklamowane są jako te najlepsze.

Noworodki większość czasu spędzają śpiąc. Dlatego jedną z rzeczy, których wyborowi powinno się poświęcić najwięcej uwagi jest pościel do łóżeczka. Kołdra dla nowo narodzonego dziecka powinna mieć wymiary 70 x 100 cm. Ponadto, dla zapewnienia optymalnych możliwości oddychania, lekarze zalecają nie wkładanie do kołysek poduszki. Ewentualnie możliwą opcją jest poduszka bardzo płaska.

Najważniejszym zagadnieniem, kiedy wybiera się pościel dla noworodka, powinien być materiał z jakiego jest wykonana. Kluczowym w przypadku małych dzieci jest dbanie o zdrowie ich skóry, ekspozycję na bakterie i temperaturę ciała. Dlatego materiał powinien być wykonany ze stuprocentowej bawełny. Dobrze również jeśli jest miękki i miły w dotyku. Bawełna, dzięki przepuszczalności powietrza, nie spowoduje przegrzania i odparzeń. Co więcej, można ją prać w wysokich temperaturach, co pozwoli wyeliminować większość zabrudzeń i bakterii. Dobór materiału jest istotny zarówno, kiedy kupowanym produktem jest pościel, jak i otulacz dla noworodka.

Bezpieczeństwo i jakość snu niemowlęcia są wyjątkowo ważne dla jego rozwoju. Dlatego tak duże znaczenie ma zadbanie o jakość tkaniny, która je otula. Oprócz rodzaju surowca i jakości materiału, warto również pomyśleć o pościeli hipoalergicznej. Dzięki uwzględnieniu tych czynników, możliwe jest wyeliminowanie wielu problemów, mogących zakłócić spokojny sen małego dziecka.