Pudełeczka na cukierki podczas sesji fotograficznej

pudełko na słodycze

Ozdobne pudełka na słodycze to świetny pomysł na upominki dla gości, które wykorzystać możemy na przykład na weselu. W środku umieścić można różnego rodzaju słodycze – cukierki lub ciastka. Opakowania można zakupić w sklepach lub wykonać własnoręcznie.

Można także każde opakowanie spersonalizować i sprawić, że każdy z gości poczuje się wyjątkowo. Jak wykonać pudełko na słodycze? Zacząć należy od narysowania lub wydrukowania projektu opakowania o odpowiedniej wielkości. Przygotowany szablon dokładnie wycinamy a następnie odrysujemy wzór na grubym papierze. Następnie wycinamy projekt i przechodzimy do wykonania wgłębień. Tępą stroną nożyka w czterech miejscach, po zewnętrznej stronie papieru, robimy delikatne wgłębienia, nie przecinając papieru. Warto pomóc sobie linijką, aby wgłębienia wykonać równo. Następnie papier zaginamy w miejscach, w których wcześniej zrobiliśmy wgłębienia.

Dekorujemy je w dowolny sposób. Pudełeczka na cukierki powinny być wyłożone papierem śniadaniowym, aby na pudełeczkach nie powstały nieestetyczne plamy. Teraz pudełko na słodycze można napełnić ciasteczkami lub innymi produktami. Dwa krótsze boki zaklejamy za pomocą taśmy papierowej. Aby zamknąć opakowanie należy dłuższe boki naciąć w dwóch miejscach, tak, aby nachodziły na siebie. Ewentualnie zamykając pudełko można zabezpieczyć je taśmą, ale jeśli pudełko wykonane jest z grubego papieru, nie powinno się otworzyć. Przedstawiony sposób jest jednym z wielu pomysłów na pudełeczka na cukierki. Możemy dowolnie eksperymentować, a w razie potrzeby po prostu zaopatrzyć się w nie w sklepie.